May 232014
 

Šiandien mirė matematikas Bronius Grigelionis.

Prieš kelis mėnesius, po eilinio matematikų seminaro, jis pasikvietė mane į savo kabinetą ir padavė sena rusiško laikraščio iškarpą. Iškarpoje yra straipsnis – ,,Etika ir aritmetika”. Tai straipsnis apie vieno garsaus matematiko negarbingą elgesį savo visuomenės atžvilgiu. Straipsnis baigiamas žodžiais apie mokslininko atsakomybę, apie mokslininko nepriekaištingą moralę ir apie mokslininko atsakomybę visuomenei. Paduodamas iškarpą jis pasakė maždaug taip: ,,gal bus įdomu”. Matyt toks lakoniškas ir kartu prasmingas jis buvo visada ir su visais.

Prieš savaitę pasakiau jam, kad jis išrinktas Lietuvos mokslininkų sąjungos garbės nariu. Jis nuoširdžiai apsidžiaugė šia žinia ir prisiminė, kad šioje sąjungoje jo nario numeris buvo 6. Matyt toks jis buvo visur ir visada, pirmas, bet kartu ir ne priekinėje eilėje.

Broniaus Grigelionio Bibliografijos rodyklė.

 Posted by at 20:52

  One Response to “In memoriam”

  1. Dažniausiai žmonės bendrauja per įvaizdžio tinklą. Įvaizdį kuria vardai, nuopelnai, pareigos, siekiai…
    Įvaizdis kaip kaukė, kaip proginis rūbas… Bronius Grigelionis, rodos, su visais buvo toks pat. Vienodai
    nuoširdžiai kalbėdavo, vienodai tylėdavo. Mažai bendravau su juo, bet visada jausdavau – jis tikras…

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)