Sep 232012
 

  3 Responses to “A response to a humanist cry in the wilderness”

 1. Prieš naująją stojimo tvarką pasisakė lituanistai, nes ,,valstybės lygiu nustatytas privalomas vienos iš trijų užsienio kalbų mokėjimo slenkstis stojantiesiems į Lietuvos universitetus bei kolegijas faktiškai tampa dar vienu privalomu valstybiniu egzaminu, kuris, beje, gali būti laikomas ir tuo suinteresuotuose nevalstybiniuose kalbos mokymo centruose.“ Kita lituanistų išvada: ,,Užsienio kalba švietimo sistemoje įgauna ypatingą statusą, viršesnį už tą, kurį turi valstybinė lietuvių kalba.“. Visas atviras laiškas yra interneto svetainėje:
  http://alkas.lt/2012/09/25/lituanistai-ar-jau-siekaima-dvikalbystes-iteisinimo-lietuvoje/

  Prieš naująją stojimo tvarką pasisakė ir vaiko teisių apsaugos kontrolierius. Laiške ministrui G. Steponavičiui rašoma, kad ,,naujos tvarkos įsigaliojimas nuo 2014 metų mokyklų bendruomenėms (mokiniams, jų tėvams, mokytojams) buvo netikėtas bei griaunantis jų teisėtus lūkesčius“. Visas laiškas yra ten:
  http://www3.lrs.lt/docs2/DZIDSAAX.PDF

 2. Lietuvos mokinių parlamentas, reaguodamas į naująją stojimo į aukštąsias mokyklas tvarką teigia: ,,Pati didžiausia problema yra ta, kad nebuvo atsižvelgta į mokinių nuomonę kuriant naują stojimo tvarką.“ Visas tekstas yra savaitraščio DIALOGAS interneto svetainėje:
  http://www.dialogas.com/naujienos/lmp-mokiniai-privalo-buti-isklausyti/

  Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas aptarė aprašą „Dėl geriausiai vidurinio ugdymo programą baigusiųjų eilės sudarymo 2014 m.”. Komiteto pirmininkas V. Stundys pasakė, jog Švietimo ir mokslo ministerija, šį darbą dirbdama, pristigo „ne tik komunikacijos, bet nepaisė nustatytų terminų“. Tačiau, V. Stundžio nuomone, procesas jau pajudėjęs, ir prie naujų sąlygų mokyklos prisitaiko, keičia ugdymo planus, tad atšaukti šias taisykles ir siūlyti dar didesnę sumaištį nėra labai protinga. Visas komentaras internetiniame dienraštyje bernardinai.lt
  http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2012-09-26-v-stundys-smm-pristigo-komunikacijos-nepaise-nustatytu-terminu/88517

 3. ” iškreipiamas matematinio mąstymo supratimas”. Dar blogiau, be matematikos fizikos iškrypsta pats tikėjimas logikos dėsniais.
  Visiškas plurpalizmas voliuntarizmas – kai noriu, tiek bus, svarbu patogų įstatymą pasirašyt. Dauguma valdo, daugumos nuomonė. Pabalsuokim, ir Niutono dėsnius perrašysim kitaip.
  Žmogus nebetiki objektyvios tiesos buvimu – kaip konstitucinis teismas pasakys – ir taip bus.
  Svarbiausia ne dėsniai – o įstatymas. Taip daug geriau, nes juos galima nubalsuoti, perrašyti.
  O Gamtos dėsniai – nereikalingi, nes komplikuoti, nesuprantami.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)